Results 2015

  • Longshaw Sheep Dog Trials 2017 7th, 8th & 9th SEPTEMBER
Position Name Club Category Time Local
1 Steve Franklin Totley AC M 00:41:34  
2 Matt Elkington SHUOC M 00:42:08  
3 Malcolm Johnson Stockport Harriers MV40 00:43:20  
4 Austin Frost Dark Peak FR MV40 00:44:01  
5 Thomas Beaumont Poppycock Racing M 00:44:11  
6 Darren King Clowne RR MV40 00:44:38  
7 Andrew Lake Esk Valley Fell Club MV40 00:45:10  
8 Jordan Street Clowne RR M 00:45:14  
9 Johnathan Cooper-Knock Totley AC M 00:45:16  
10 Andrew Preston Hallamshire Harriers M 00:45:45  
11 Jim Semmelroth Southwell RC M 00:46:16  
12 Kristian Groom Dark Peak FR M 00:46:22  
13 Kieran Davis Erewash Valley M 00:46:33  
14 Paul Woodhouse Southwell RC MV40 00:47:04  
15 John Perry Wharfedale Harriers M 00:47:11  
16 Jon Osborne U/A M 00:47:40  
17 Bryan Lomas Congleton Harrier MV40 00:47:45  
18 Brendan Moore Ilkeston M 00:47:48  
19 Simon Green Sheffield RC M 00:47:49  
20 Julian Wareham Porter Valley Plodders MV40 00:47:51  
21 Carl Betts Dark Peak FR M 00:47:56  
22 Colin Smith SYO MV50 00:48:08  
23 Andy Barnett Dark Peak FR MV50 00:48:45  
24 Tom Bates U/A M 00:49:02  
25 Gareth Phoenix Hallamshire Harriers MV40 00:49:20  
26 Tim Webster Penistone MV40 00:49:44  
27 Darren Honeyford U/A M 00:49:49  
28 Rob Pilling Porter Valley Plodders MV40 00:49:51  
29 David Greenwood Holme Pierrepont MV40 00:49:52  
30 David Bennett U/A MV40 00:49:53  
31 Simon Conroy Dark Peak FR MV40 00:49:59  
32 Micah Wilson Handsworth Roadhogs MV40 00:50:01  
33 Jackie Lee Eryri L 00:50:09  
34 Dominic Watts U/A MV40 00:50:15  
35 Mario Rocchelli Long Eaton RC M 00:50:29  
36 Mark Jelbert U/A M 00:50:36  
37 Greg Pettingill Stilton Striders MV50 00:51:04  
38 Liam Ashton Tideswell M 00:51:23  
39 John Adair Holmfirth Harriers MV60 00:51:51  
40 Steve Schofield U/A MV50 00:51:55  
41 Adrian Taraslvk U/A M 00:52:00  
42 Claire Prosser Dark Peak FR L 00:52:17  
43 Neil Clarke Macc Harrier MV50 00:52:33  
44 Xose Portela Dark Peak FR M 00:52:40  
45 Scott Morley U/A M 00:52:43  
46 Kirsty Bryan-Jones Dark Peak FR LV40 00:52:51  
47 Michael Atton Stilton Striders MV40 00:53:01  
48 Oliver Halliday U/A M 00:53:04  
49 Iain Smith Buffalo Whippets MV40 00:53:16  
50 Barry Blyth Macclesfield Harriers MV60 00:54:07  
51 Chris Owens Spectrum Striders M 00:54:26  
52 Lisa Lacon Holmfirth Harriers L 00:54:55  
53 Andrew Grigg Derby Tri Club MV50 00:55:09  
54 Tim Hawley Dark Peak FR MV50 00:55:45  
55 Neil Booth U/A MV40 00:56:06  
56 Ian Stewart Hatton Darts RC MV60 00:56:09  
57 Judith Havenhand U/A LV40 00:56:13  
58 Simon Bottrill Stilton Striders MV40 00:56:18  
59 Ralph Simpson U/A M 00:56:23  
60 Rob Moore Dark Peak FR MV40 00:56:32  
61 D Walsh U/A MV40 00:56:47  
62 Jonathan Gregson Hatton Darts RC M 00:56:57  
63 Trevor Longman Macclesfield Harriers MV60 00:57:06  
64 Kieron Brice Barnsley Harriers M 00:57:17  
65 Dan Valencia Stilton Striders MV40 00:57:34  
66 John Rawlinson Steel City Striders MV40 00:57:38  
67 Kevin Rowles Killamarsh Kestrels MV50 00:58:01  
68 Dan Clark U/A MV40 00:58:06  
69 Dean Shears Rugby & Northampton AC M 00:58:57  
70 Grace Majumdar Deeside OC L 00:59:03  
71 David Covey U/A MV50 00:59:11  
72 Lee Grant Goyt Valley Striders MV40 00:59:15  
73 Christopher Fletcher Hatton Darts RC MV50 00:59:27  
74 Eugene Rybinski Dark Peak FR MV60 00:59:42  
75 Penny Collier Dark Peak FR LV40 00:59:50  
76 Graeme High U/A M 00:59:59  
77 Fiona Jeffries Smiley Paces LV40 01:00:27  
78 Alexander Arblaster Steel City Striders M 01:00:41  
79 Mel Mccart U/A MV50 01:01:06  
80 Richard Ward U/A M 01:01:35  
81 Joanna Semmelroth Southwell RC L 01:01:37  
82 Richard Thomas Huncote Harriers MV50 01:01:54  
83 Mark Wood U/A MV50 01:02:31  
84 Claire Calladine Hatton Darts RC L 01:02:41  
85 David Tagg-oram U/A M 01:03:03  
86 Gayle Gamble Long Eaton RC LV40 01:04:10  
87 Lizzie Rawson Fat Boys RC L 01:04:33  
88 Stephen Boylan Stilton Striders MV40 01:05:05  
89 Stephen Bates U/A MV60 01:06:37  
90 Emma Roe Shelton Striders LV40 01:06:45  
91 Helen Turner Belper Harriers L 01:06:47  
92 Paul Stevenson Sinfin RC MV50 01:06:49  
93 Derek Brailsford Saints & Sinners MV70 01:07:09  
94 Daniel Hawkins U/A M 01:07:21  
95 Nicky Snook Saddleworth LV50 01:07:30  
96 Roz Massey Totley AC L 01:07:33  
97 Peter Guillaume Dark Peak FR MV60 01:08:05  
98 Colin Bostock Long Eaton RC MV50 01:08:21  
99 Andrew Gale U/A M 01:08:25  
100 Ruth Jacobs Smiley Paces LV40 01:08:29  
101 Wendy Groom Strideout L 01:09:27  
102 Evelyn O'connell U/A L 01:09:29  
103 Debbie Clark U/A L 01:09:34  
104 Maurice West Dark Peak FR MV70 01:09:37  
105 Jane Walker Goole Striders LV40 01:09:39  
106 Emma Porcas U/A L 01:09:43  
107 Claire Bracewell U/A LV40 01:09:51  
108 Alison Jones U/A L 01:10:08  
109 Julie White Clowne RR LV40 01:11:16  
110 Crissy Milton Buxton AC LV60 01:11:28  
111 Ian Wallis Long Eaton RC MV50 01:11:30  
112 Steve Dewick Dark Peak FR MV50 01:11:47  
113 Susan Hall Porter Valley Plodders LV40 01:13:43  
114 Mimi Willard U/A LV60 01:13:51  
115 Nicola Frow Smiley Paces LV40 01:14:17  
116 Martin Rowe Northampton Rr MV50 01:14:52  
117 Paul Bratby Derby Tri Club MV50 01:15:28  
118 Shelagh Freeman U/A LV40 01:16:14  
119 Sue Fidment U/A LV40 01:16:16  
120 Ali Hollington U/A LV50 01:16:30  
121 Carol Sharratt Hatton Darts RC LV50 01:16:53  
121 Symone Day Derby Tri Club LV40 01:16:53  
123 Lisa Morris U/A LV40 01:17:11  
124 Sarah Alton U/A LV40 01:17:14  
125 Debbie McCart U/A LV50 01:17:23  
126 Mark Wallington U/A MV60 01:20:58  
127 Marie Hutson Derby Tri Club LV40 01:20:59  
(not set) Fiona Wilson U/A LV50 (not set)  
(not set) John Houghton Stilton Striders MV40 (not set)  
(not set) Paul Shackleton Steel City Striders MV40 (not set)